janome logo

 

koliz logo

 

 

 

Patarimai

Kaip išsirinkti siuvimo mašiną iš plataus JANOME firmos mašinų asortimento?

Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą: “Kam bus naudojama mašina?”

Sąlyginai JANOME buitines mašinas galima suskirstyti į keturias kategorijas:

 1. Mašinos (pagrinde) skirtos drabužių taisymui (turi pagrindines siūles, dygsnių parametrų (ilgio/pločio) reguliavimo galimybės ribotos).

 2. Mašinos skirtos paprastam siuvimui (turi pagrindines siūles, dygsnių parametrai reguliuojami).

 3. Mašinos su papildomais dekoratyviniais dygsniais (turi pagrindines ir papildomas apdailines siūles).

 4. Specialios mašinos (siuvinėjimo, krašto apmėtimo - overlokai, plokščiasiūlės ir kiti).

Jeigu planuojate dirbti su trikotažinėmis medžiagomis ir neturite overloko, rinkitės mašiną su trikotažine “overloko siūle”. Tai nėra tikroji overloko siūlė, tačiau siuvant namų sąlygomis ją iš dalies gali pakeisti.

Visi Janome mašinų modeliai gali dirbti su pakankamai plačiu audinių asortimentu. Planuojant siūti audinius turinčius nestabilią struktūrą ar kintamą storį (tokius kaip nėriniai, šifonas, organza), o taip pat adymui, dygsniavimui ar aplikacijoms siūti, patariama rinktis mašinas su pėdelės prispaudimo jėgos reguliavimu.

Sunkiai transportuojamoms medžiagoms (kai kurie techniniai audiniai) siūti, paklodėms peltakiuoti patariama rinktis mašinas su žingsniuojančia pėdele (žingsniuojančią pėdelę galėsite įsigyti ir atskirai).

Renkantis mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

 • sustiprintos siūlės gali buti naudojamos siuvant gaminius (kuprinės, darbo drabužiai, viršutinių drabužių pažasties sritys), kuriems būtinas didesnis mechaninis atsparumas;

 • mašinas su horizontalia besisukančia šaudykle šiek tiek lengviau aptarnauti ir jose rečiau susipainioja apatinis siūlas, bet mašinose su vertikalia siūbuojančia šaudykle, dvigubas adatas (dekoratyvinėms tikslams) galima naudoti platesniame siūlės pločio diapazone;

 • kilpas greičiau apmėtysite su mašima, turinčia automatinį kilpos apmėtimo režimą, tačiau tik iki tam tikro kilpos ilgio (ilgesnėms kilpoms reikės naudoti pusiau automatinį režimą);

 • dekoratyvinės siuvinėjimo siūlės būna dviejų porūšių – atlasinės (piešinys užpildytas viduje zigzago dygsniais) ir elastinės - “eglutės”;

 • elektroninės mašinos patogesnės valdyme, kaip taisyklė turi daugiau bei įvairesnių siūlės tipų, o taip pat papildomų funkcijų;

 • visada galėsite įsigyti papildomas pėdeles ir jų dėka praplėsti mašinos galimybes ir pagerinti specialių siūlių kokybę.

Jūsų patogumui, pagrindinės mašinų savybės suvestos į dvi lentelės:

kad lengviau palyginti jų parametrus ir išsirinkti labiausiai Jūsų poreikiu atitinkantį modelį. Kilus klausimams ir neaiškumams, prašome skambinkite mums. Mūsų konsultantai patars.

Kodėl reikalingi overlokai ir kam jie skirti?

Аudinio krašto apmėtimo ir susiuvimo buitinės mašinos (overlokai) - tai mašinos kurios skirtos audinio krašto nupjovimui ir jo apsauginiam apdorojimui. Dažniausiai naudojamos siuvant irstančias medžiagas kad prailginti drabužių tarnavimo laiką.

Overlokas pirmiausiai nukerpa nereikalingą, atspurusią medžiagą, sujungia detales ir apmėto audinio kraštą (tai overloko operacija). Siūlai apgaubia medžiagos kraštą ir tokiu būdu sudaro apsauginę siūlę ir neleidžia detalės kraštui irti. Pats didžiausiais šių mašinų privalumas tai siūlių elastingumas, todėl šios mašinos yra nepakeičiamos siuvant trikotažinius gaminius.

Overlokai nepakeičia zigzago siuvimo mašinų, o tik papildo, suteikdamos galimybę atlikti tas siuvimo operacijas, kurių zigzago susiuvimo mašinos dėl savo konstruktyvių ypatumų neturi tokios galimybės atlikti.

Renkantis audinio krašto apmėtimo ir susiuvimo mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

 • overlokai būna 3-ju, 4-iu arba 5-iu siūlų. 3-jų siūlų modeliai tik apmėto audinio kraštą, o 4-ių ir 5-ių siūlų tuo pačiu laiku ir sujungia detales. 4-ių ir 5-ių siūlų modeliai gali buti naudojami ir 3-jų siūlų režime, o kai kurie –ir 2-jų (tik detalių sujungimui su elastine grandinine siūle). JANOME gamina 4 siūlų overlokus, tai yra optimalu operacijoms su trikotažu;

 • overlokai būna su plokščia ir cilindrine platforma (rankovių ir panašių sujungtų į cilindrą detalių apmėtimui). JANOME overlokai su cilindrine platforma lengvai transformuojami į overlokus su plokščia platforma.

 • papildomos overlokų panaudojimo galimybės – elastinės juostelės (gumytės) prisiuvimas, elastinio audinio raukimas ir kitos… Įtaisus šioms operacijoms visada galėsite įsigyti pas mus.

Jūsų patogumui, pagrindinės overlokų savybės suvestos į vieną lentelę, kad lengviau palyginti jų parametrus ir išsirinkti labiausiai Jūsų poreikiu atitinkantį modelį. Kilus klausimams ir neaiškumams, prašome skambinkite mums. Mūsų konsultantai patars.

Kelių siūlų overloką geriau pirkti namams? Ar penkiasiūlį (ketursiūlį) overloką lengva paversti trisiūliu?

Penkiasiūlis overlokas nėra geriau negu ketursiūlis ir atvirkščiai. Penkiasiūlis su dviem siūlais susiuva, o dar su trimis - apmėto. Ketursiūlis iš karto susiuva ir apmėto kombinuotu dygsniu su keturiais siūlais. Taigi, penkiasiūlis ir ketursiūlis overlokai padaro truputi skirtingas siūles. Penkiasiūlis naudojamas gamyboje ten, kur reikalinga ypač stipri siūlė, kad sutaupyti laiką (per vieną žingsnį padarant dvi operacijas – susiuvimo ir apmėtimo).
Ir vienas ir kitas lengvai transformuojami į trisiūlį režimą – reikia išimti vieną adatą (penkiasiūliame – kairę), ketursiūliame galima ir kairę ir dešinę (priklausomai nuo to gausis arba siauresnė arba platesnė siūlė). Taigi, jei siūnate trikotažą, naudojate keturias siūlus, jei tekstilę – tris siūlus apmėtimui, o susiūnate galėsite su paprasta mašina.

JANOME mano, kad namams geriausiai tinka ketursiūlis overlokas, kadangi jis yra universalesnis. Jeigu planuojate pirkti penkiasiūlį overloką reikia turėti omenyje, kad penkiasiūlis overlokas netransformuojamas į ketursiūlį. Tiesa, būna buitiniai overlokai, kurie turi penkiasiūlį ir ketursiūlį režimus, bet jie yra labai brangus.

 

 

 

Tel: (5) 213 09 09
e-mail: janome@janome.lt

valid htlm 4.01valid css

© KoLiz 2016